Edukacija

Predavanje Nenada Gugla “Pronađi ono za šta si stvoren”

🗓️Utorak, 12. maj 2026. godine
🕛12.00 časova
📍Izložbeni salon Narodne i univerzitetske biblioteke Republike Srpske

✍️ Nenad Gugl (1982, Minhen) odrastao je u Čačku, a diplomirao na Filološkom fakultetu u Beogradu.
Četrnaest godina predavao je srpski jezik i književnost u Trećoj beogradskoj gimnaziji, gdje je postao prepoznat po inspirativnom pristupu nastavi i snažnim motivacionim govorima.
NJegov rad usmjeren je na otkrivanje životnih pouka u velikim djelima svjetske i srpske književnosti. Klasičnu literaturu tumači na savremen, pristupačan i nadahnjujući način, povezujući je sa temama kao što su dostojanstvo, sloboda, odgovornost i lični razvoj.
📖 Autor je knjiga:
– „Umro sam u petak” (2018)
– „Velelepota sekunde”
– „Živeo sam hiljadu godina”
– „21 zlatna poluga”
Kroz svoje stvaralaštvo spaja književnost, istoriju, psihologiju, filozofiju i savremene izazove, podstičući čitaoce da preispitaju sebe i svoj životni put.
🎤 Aktivno drži predavanja, tribine i radionice, autor je emisije „Bit” i programa „Razvoj sportskog mentaliteta”, kroz koji sarađuje sa sportskim klubovima i pojedincima.
NJegova predavanja okupljaju učenike, studente, sportiste, preduzetnike i sve one koji veruju da knjige nisu samo prošlost, već putokaz za smislen i ispunjen život.
✨ Vjeruje da velike priče i velike knjige pomažu čovjeku da razumije sebe, svoje vrijeme i svoje mogućnosti.

Preuzeto sa: Instagram